CZ

facebook Otevíraci doba:
Po-Pá: 09:00 - 17:00
Prodej:
+420 220 515 049
Pronájem:
603 444 799

Dokončená instalace v International School of Prague

Dokončená instalace v International School of Prague

Datum 19.11.2014

Behem minulého měsíce jsme se zhostili úkolu modernizovat ozvučení divadelního sálu Landau v International School of Prague v pražských Nebušicích. Mimo to byl navržen ještě nový kontrolní systém pro zjednodušené ovládání techniky v sále pro učitelský sbor, či další uživatele, kteří nejsou až tak sběhlí v audiovizuální technice.

Pro ozvučení sálu byl dodán line-array systém firmy JBL, typ VRX, v počtu 3ks středovýškových boxů a jednoho patnáctipalcového subbassu na stranu. K tomu jsme nainstalovali digitální mixpult Soundcraft Si Expression 2 s digitálním stageboxem. Předělali jsme rozvod signálu i silových kabelů od zesilovačů, což byl nelehký úkol, vzhledem k tomu, že kabelové vedení se nachází pod stropem divadla - horolezecká práce zaručena!

Velmi jsme se také těšili na využití možností produktů naší partnerské firmy z Nizozemska Visual Productions. Pro ISP byl vybrán IoCore, jakožto ovladač k projektoru (pomocí RS232 portu), dále k ovládání sjíždění a vyjíždění plátna a také jako spínač okruhů pro stmívače a pro zvuk. Druhým zařízením byl CueCore, který byl napojen na DMX signál pro ovládání scénických světel a také byl využit díky svému MIDI výstupu k ovládání zvukového pultu.

Jakožto uživatelské rozhraní pro tablety, kterými se bude vše mimo jiné ovládat, jsme využili Touch OSC, ve kterém jsme vytvořili layout přesně na míru místní instalaci. Díky tomu bude teď možné z jednoho tabletu ovládat velice snadno jak zapnutí/vypnutí projektoru, volbu vstupů signálu, či sjíždět plátno, tak zapínat mikrofonní vstupy a scénická světla.

V následujích měsících budeme průběžně systém dolaďovat a optimalizovat ve spolupráci s místním technikem.